Fararu | فرارو

چرا قرارداد با توتال درست است؟
هشدار به منتقدان "توتال" با یادآوری ماجرای ورود ذوب آهن به ایران
او افزود: «به این ترتیب ما سهم گازمان را از این میدان مشترک حفظ می کنیم، از طرف دیگر تجهیزات و فناوری روز دنیا را وارد می کنیم، مهندسین ایرانی با این فناوری آشنا می شوند و انتقال دانش رخ می دهد که این...
معمای
تغییر مدل پرداخت سودهای بانکی از چه چیز ناشی می شود؟

معمای "سود بانکی"

گفته می‌شود سقف تعیین‌شده حداکثر 15 درصد (نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار) است و بانک‌ها درصورتی مجاز به پرداخت سود بیشتر هستند که در پایان سال‌مالی و پس از محاسبه درآمد، امکان پرداخت سود بیشتر فراهم باشد. بنابراین در صورت اجرای طرح امکان پرداخت سود بیشتر از 15 درصد در طول سال امکان‌پذیر نخواهد بود.
توتالچای یا یک پیروزی بزرگ
مخالفان و موافقان قرارداد توتال چه می گویند

توتالچای یا یک پیروزی بزرگ

یکی از انتقادهایی که درباره این قرارداد مطرح می‌شود این است که در آن 50/1 درصد سهام متعلق به توتال،19/9 درصد متعلق به پتروپارس و مابقی متعلق به چین است.اما واقعیت این است که این اعداد میزان سرمایه گذاری هر کدام از اعضای کنسرسیوم است و درآمد به صورت مساوی بین ایران و کنسرسیوم تقسیم می شود
موسسات ورشکسته بانکی؟!
مهدی پازوکی ریشه بحران را بررسی کرد

موسسات ورشکسته بانکی؟!

پازوکی همچنین خواستار کاهش نرخ سود بانکی شد. او گفت: «نرخ سود بانکی در ایران بالاتر از نرخ معمول آن در کشورهای دیگر است. این وضعیت خود باعث ایجاد مشکلات و بی نظمی در نظام پولی کشور شده است.»
هشدار درباره ظهور
چرا باید روحانی "عدالت اجتماعی" را محور برنامه‌های اقتصادی قرار دهد

هشدار درباره ظهور "عوام فریبی"

حسین راغفر در خصوص راهکارهای موجود برای رفع این نابرابری ها عنوان کرد: ابتدا باید نوع فلسفه حاکم بر کشور تغییر کند و از نخبه گرایی به سمت اقتصاد مردم محور حرکت کنیم. اگر نتوانیم این تغییرات را ایجاد کنیم. بی شک ممکن است چهار سال دیگر دولتی به روی کار بیاید که صرفا با وعده های عوام فریبانه اقتصادی توانسته از کمبودهای موجود استفاده کند و رای بیاورد.
رونق یا خطر گرانی مسکن؟
فعالان بازار از آغاز خروج از رکود مسکن می گویند

رونق یا خطر گرانی مسکن؟

مشاور وزیر مسکن نیز در این رابطه هشدار داده است. غلامرضا سلامی گفت: «به طور قطع اگر میزان قابل توجهی از سرمایه های سپرده گذاری شده از بانک ها خارج شود، بازار مسکن از این رفتار اقتصادی مردم تاثیرپذیری خواهد داشت.»
بایدها و نبایدهای اقتصادی دولت دوازدهم
کارشناسان بر ضرورت تغییر سیاست های اقتصادی تاکید کردند

بایدها و نبایدهای اقتصادی دولت دوازدهم

مشکلات اقتصادی با جابه جایی یا جایگزینی افراد حل نمی‌شود. زیرا آنچه باعث بحران و ایجاد معضل‌های اقتصادی موجود در کشور شده است، سیاست‌های کلان دولت و نظام است. به عنوان مثال در دولت سیاست‌های پولی و مالی کاملا بازدارنده بود و همین مسئله باعث شد بخش‌های مولد آسیب‌های جدی ببیند.
دردسرهای حسن روحانی
چالش‌های اقتصادی دولت دوازدهم

دردسرهای حسن روحانی

تا زمانی که این مشکل وجود داشته باشد و این نهادها از بودجه سالانه استفاده کنند و علیه دولت اقدام کنند، ناهماهنگی در سطح بالا باقی می ماند و دولت نمی‌تواند موفقیتی کسب کند.
مهدی پازوکی در گفتگو با فرارو بررسی کرد

کلید حل مشکلات اقتصادی

تقریبا دوماه تا آغاز به کار دولت دوازدهم باقی مانده است و یکی از مسائلی که این روزها مورد بحث و بررسی قرار می گیرند مشکلات و چالش های پیش روی دولت در حوزه اقتصادی است و همین مسئله باعث شده برخی تحلیلگران تغییر تیم اقتصادی دولت را پیشنهاد دهند.
ایران 5هواپیما مواد غذایی به قطر ارسال کرد
فرصت بازار قطر برای ایران در میانه بحران

ایران 5هواپیما مواد غذایی به قطر ارسال کرد

گزارش‌ها حاکی است در پی اعلام کمبود احتمالی مواد غذایی در قطر، ایران روز یک‌شنبه ۲۱ خرداد پنج فروند هواپیما حامل مواد غذایی به قطر ارسال کرده و علاوه بر آن، ۴۶۰ تن مواد غذایی نیز با شناور راهی قطر کرده است.
بانک مرکزی با کاسپین چه کند؟
دکترعباس هُشی: کجای دنیا این همه بانک و موسسه مالی و اعتباری دارد

بانک مرکزی با کاسپین چه کند؟

دکترعباس هُشی در ادامه درباره اعتراضات صورت گرفته به عدم برخورد بانک مرکزی با موسسات غیر مجاز و بانک های مشکل دار می گوید: «بانک مرکزی چاره ای جز مماشات ندارد. اگر بانک مرکزی بخواهد با این موسسات و بانک ها برخورد کند و تخلفات موجود در بانک ها را جدی بگیرد باید در بانک را ببندد، پس از آن سهامداران هجوم می آورند و به خیابان می ریزند بانک مرکزی چگونه می تواند برخورد کند.»
آب پاکی مجلس روی دست پوپولیست‌ها
نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با فرارو وعده‌های انتخاباتی را بررسی کردند

آب پاکی مجلس روی دست پوپولیست‌ها

با آغاز رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، کاندیداها ه رکدام وعده‌هایی را مطرح کردند که برخی از آنها واکنش‌های کارشناسان حوزه مربوطه به همراه داشته است. افزایش سه برابری یارانه ها و پرداخت کارانه از این موارد بود. اما گویا کاندیداها فراموش کرده‌اند که هرگونه هزینه دولت باید در بهارستان به تصویب نمایندگان برسد.
وعده‌های خطرناک
کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با فرارو بررسی کرد

وعده‌های خطرناک

شغل در صورتی ایجاد می شود که یک کشور دارای سرمایه‌گذارهای متعدد داخلی و خارجی باشد. ما چطور می توانیم و انتظار داریم سرمایه‌گذاران خارجی وارد کشوری شوند که به سفارت یک کشور برخلاف تمامی تعهدات بین‌المللی حمله می شود؟
متهم ردیف اول "بیکاری"

"شغل" چطور ایجاد می‌شود؟

پازوکی معتقد است که تندروها متهم ردیف اول بیکاری هستند و با حذف دست پیدا و پنهان آنها از اقتصاد ایران این معضل سامان می‌یابد. وی بر آن است که روحانی با برجام اقتصاد قفل‌شده ایران را گشود و راه را برای ترمیم آن هموار کرد.
نام
تاریخ
قیمت خرید
قیمت فروش
يک بهار آزادی (طرح جدید)
۱۳۹۳/۱۰/۰۶
-
۹۹۲۵۰۰ تومان
يک بهار آزادی(طرح قدیم)
۱۳۹۳/۱۰/۰۶
-
۹۹۲۰۰۰ تومان
نيم بهار آزادی
۱۳۹۳/۱۰/۰۶
-
۴۹۸۰۰۰ تومان
ربع بهار آزادی
۱۳۹۳/۱۰/۰۶
-
۲۷۱۵۰۰ تومان
گرمی
۱۳۹۳/۱۰/۰۶
-
۱۷۳۰۰۰ تومان
پرطرفدارترین عناوین