فرارو | (ویدئو) حمله روسیه به زایشگاهی در جنوب اوکراین
کد خبر: ۵۸۸۲۶۳

(ویدئو) حمله روسیه به زایشگاهی در جنوب اوکراین

بخش زایمان بیمارستان شهر ویلنیانسک که یک زن و نوزادش به همراه یک پزشک در آن حضور داشتند حمله هدف ارتش روسیه قرار گرفت.
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱
حمله روسیه به زایشگاهی در جنوب اوکراین

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از جان باختن سه غیرنظامی از جمله یک نوزاد در جریان حملات صبح چهارشنبه نظامیان روسیه به جنوب و شمال شرق اوکراین خبر داد.

به گزارش فرارو، ولودیمیر زلنسکی در واکنش به این حملات بار دیگر مسکو را به ترویج «ترور» و اقدامات مرگبار علیه غیرنظامیان متهم کرد.

زلنسکی سپس یادآور شد: دشمن بار دیگر تصمیم گرفته تا آنچه را که طی ۹ ماه تهاجم به خاک اوکراین موفق به انجام آن نشد، با ترور و قتل انجام دهد.

رئیس جمهوری اوکراین در پیام تلگرامی خود تاکید کرد: روسیه در قبال تمام خسارات و آسیب‌هایی که به کشور ما وارد کرده پاسخگو خواهد بود.

این هشدار پس از آن از جانب ولودیمیر زلنسکی داده شد که مرکز فوریت‌های پزشکی اوکراین از مرگ یک نوزاد تازه متولد شده در حمله روسیه به زایشگاهی در منطقه زاپوروژیا واقع در جنوب اوکراین خبر داد.

در بیانیه مرکز فوریت‌های پزشکی اوکراین آمده است: ساختمان دو طبقه یک بیمارستان زایشگاهی در ویلنیانسک، از شهر‌های استان زاپوریژیا در ساعات نخستین بامداد چهارشنبه ۲۳ نوامبربر اثر حمله موشکی ویران شد.

بخش زایمان بیمارستان شهر ویلنیانسک که یک زن و نوزادش به همراه یک پزشک در آن حضور داشتند نیز در این حمله هدف قرار گرفت.

به گزارش مرکز فوریت‌های پزشکی اوکراین، در پی این حمله نوزادی که سال جاری متولد شده بود جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش مادر این نوزاد به همراه پزشکی که در زایشگاه حضور داشتند توسط امدادگران از زیر آوار نجات پیدا کردند.

رئیس جمهور اوکراین در پیام خود با اشاره به این حمله از مجروح شدن مادر نوزاد خبر داد و تاکید کرد: دولت تروریستی (دولت روسیه) به جنگ با غیرنظامیان ادامه می‌دهد.

مرکز فوریت‌های اوکراین ویدئویی را از حمله به بیمارستان ویلنیانسک منتشر کرده که در آن تلاش امدادگران برای نجات مردی گرفتار شده در میان آوار‌ها به تصویر کشیده شده است.

بر اساس گزارش این گزارش، اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که فرد دیگری در زیر آوار این حمله موشکی گرفتار نشده است.

شهر کوچک ویلنیانسک در ۴۵ کیلومتری خط مقدم نبرد در شمال منطقه زاپوریژیا قرار دارد؛ بخش عمده‌ای از جنوب این منطقه که مسکو اواخر ماه سپتامبر از الحاق آن خبر داده بود تحت اشغال نیرو‌های نظامی روسیه قرار دارد.

مجله خواندنی ها
مجله فرارو
bato-adv
پرطرفدارترین عناوین