علم و تکنولوژی - اپلیکیشن و نرم‌افزار

پیام رسان مشهور گوگل برای همیشه تعطیل شد!

پیام رسان گوگل Hangouts در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و یکی از دو سرویس پیام رسانی بود که توسط گوگل در آن سال راه‌اندازی شد. سرویس دیگری که در سال ۲۰۱۱ در دسترس کاربران قرار گرفت، سرویس پیام متنی Huddle بود. در سال ۲۰۱۷، این شرکت با تمرکز بر کاربران سازمانی، نام این برنامه را به Hangouts Chat تغییر داد.
مجازات سنگین گوگل به خونخواهی روبیکا

مجازات سنگین گوگل به خونخواهی روبیکا

فروشگاه نرم‌افزار‌های اندروید روز جمعه به‌طور ناگهانی یک نرم‌افزاری موبایل ایرانی که ادعا دارد می‌تواند همزمان جانشین اینستاگرام، واتساپ، پرداخت‌ساز‌ها و سایت‌های پخش فیلم باشد را خطرناک معرفی کرد و خواستار حذف آن از گوشی‌های همراه شد، اما تنها چند ساعت بعد خودش طعم مجازات را چشید
بازدید ایرانیان از پست‌های تلگرامی ۲ برابر شد

بازدید ایرانیان از پست‌های تلگرامی ۲ برابر شد

گزارش مرکز پژوهش بتا نشان می‌دهد از نیمه شهریور تا نیمه مهر 1401، بازدید ازپست‌های تلگرامی، رشدی بیش از 2 برابر داشته است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فیلترینگ از اواخر شهریور گسترده‌تر شده و به سختی می‌توان از ابزارهای تغییر آی‌پی استفاده کرد.

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ژاپن به عنوان اولین کشور آسیایی فعال شد

یکی از آخرین قرارداد‌های این شرکت دسترسی به اینترنت برای شرکت هواپیمایی ژاپنی KDDI است. خدمات این شرکت به اینجا ختم نمی‌شود و در حال توسعه است. حالا ژاپن به فهرست دریافت‌کنندگان خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به عنوان اولین کشور آسیایی اضافه می‌شود.
مدیر واتس‌اپ پاسخ «دورف» را داد؛ از تمام پیام‌ها کپی داری!

مدیر واتس‌اپ پاسخ «دورف» را داد؛ از تمام پیام‌ها کپی داری!

مدیرعامل واتس‌اپ در توییت جدید خود نوشت: برخلاف واتس‌اپ، تلگرام به‌طور پیش‌فرض از قابلیت رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی نمی‌کند و هیچ راهی برای فعال کردن آن در گروه‌ها وجود ندارد. این یعنی تلگرام یک کپی از پیام‌ها شما نگه می‌دارد و این موضوع باعث نگرانی من می‌شود.
bato-adv