علم و تکنولوژی - دانش
(تصاویر) ملکه و پادشاهان قدیم چه شکلی بودند؟

(تصاویر) ملکه و پادشاهان قدیم چه شکلی بودند؟

متخصصان و کارشناسان با استفاده از بقایای به جا مانده از مردم گذشته، چهره آن‌ها را بازسازی کرده‌اند. برخی از این افراد، یک انسان معمولی و برخی دیگر به خانواده‌های اشراف و سلطنتی تعلق داشتند و یا حتی پادشاه و ملکه بودند.
(عکس) واتچریا؛ ترکیب غول‌پیکر تمساح و سمندر!

(عکس) واتچریا؛ ترکیب غول‌پیکر تمساح و سمندر!

واتچریا یکی از چهارپایان اولیه بود، همانطور که اولین مهره داران خشکی - حیوانات با ستون فقرات - شناخته شده بودند. این‌ها پیشینیان مهره داران زمینی امروزی بودند؛ دوزیستان، خزندگان، پرندگان و پستانداران.

عسل ممکن است سطح قند و کلسترول خون را بهبود بخشد

در حالی که شرکت کنندگان به طور کلی حدود دو قاشق غذاخوری عسل در هر روز مصرف کردند در بررسی مشخص شد که عسل خام و عسل یک گل منفرد فواید مرتبط با سلامتی بسیاری دارد. از سوی دیگر، عسل فرآوری شده چندان فواید چشمگیری برای بدن نداشت.

خاصیت جادویی گوجه‌فرنگی و کاربرد غیرمنتظره‌اش

لیکوپن یک آنتی اکسیدان است که گوجه فرنگی را قرمز می‌کند، اما از پوست آن در برابر اشعه فرابنفش نیز محافظت می‌کند. زمانی که لیکوپن روی پنل‌های خورشیدی پروسکایت اعمال می‌شود، می‌تواند آن‌ها را از تخریب ناشی از اشعه فرا بنفش محافظت کند و دوام آن‌ها را افزایش دهد. این رنگدانه همچنین جریان الکتریکی را در صفحات خورشیدی پروسکایت بهبود می‌بخشد.

اختراعات خنده‌داری که به دلایلی مضحک ساخته شدند

انسان در طول تاریخ کوتاه حضور خود بر روی کره خاکی توانسته اختراعات مهم و عجیبی را بسازد. برخی از آن‌ها جلوتر از زمان خود بودند و چندان مورد توجه قرار نگرفتند و برخی دیگر نیز به خاطر دلایل خنده‌داری ماندگار شده‌اند.

(عکس) کبوتر‌ها هدایت‌گر بمب‌ها در جنگ جهانی دوم بودند؟

در جنگ جهانی دوم، نیروی دریایی ایالات متحده به همراه مؤسسه ملی استاندارد و فناوری (NSIT)، کبوتر‌ها را برای استفاده از صفحه گلایدر با منقار آموزش دادند تا ارتش بتواند بدون اینکه ایمنی سربازان در معرض خطر قرار گیرد، بمب‌ها را پرتاب کند.

۴ واحد جدید به سیستم اندازه‌گیری اضافه شد!

همزمان با پیشرفت‌های فناوری تعداد ارقام طولانی که در مقالات به کار می‌روند نیز بیشتر می‌شود بنابراین به پیشوند‌های جدید نیاز است و در واقع این موضوع انگیزه اصلی برای ایجاد پیشوند‌های جدید داده‌ها است.

خواب زمستانی خرس‌ها می‌تواند سرنخی برای درمان دیابت در انسان باشد؟

پروفسور جوآنا ال. کلی، یکی از پژوهشگران دانشگاه ایالتی واشنگتن گفت: «بسیاری از ما کاملا مجذوب این موضوع هستیم که چگونه خرس‌ها می‌توانند در طول سال وزن زیادی به دست آورند و سپس به خواب زمستانی رفته و در این دوره از همه انرژی‌ای که ذخیره کرده‌اند استفاده کنند بدون اینکه افزایش و کاهش وزن چشمگیر پس از بیدار شدن از خواب در بهار پیامد منفی برایشان داشته باشد.»

باکتری‌های که هر روز تنفس می‌کنیم

در مطالعه‌ای صورت گرفته که نتایج آن به تازگی در مجله PNAS منتشر شده پژوهشگران جوامع باکتریایی موجود در هوا را برای درک ساختار جامعه و الگو‌های توزیع جغرافیایی زیستی مورد بررسی قرار دادند. علاوه بر این، آنان تعاملات باکتری‌ها با سایر میکروبیوم‌های زمین، به ویژه زیستگاه‌های سطحی را ارزیابی کرده اند.

امروز، آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا سال ۲۰۲۵

امروز سه‌شنبه ۱۷ آبان ماه‌گرفتگی کامل که به آن «ماه خونین» هم گفته می‌شود اتفاق خواهد افتاد و این پدیده تا سال ۲۰۲۵ تکرار نخواهد شد. «خسوف کامل»زمانی اتفاق می‌افتد که زمین مستقیماً از بین ماه و خورشید عبور می‌کند و سایه‌ای بر همراه همیشگی و کیهانی ما می‌اندازد.

جایگزین چندش‌آور آنتی‌بیوتیک را بشناسید!

استفاده از کرم‌های حشره برای تمیز کردن زخم‌ها برای اولین بار در جنگ جهانی اول رایج شد، زمانی که جراحان صحرایی کشف کردند سربازانی که جراحت آن‌ها با کرم‌های حشره درمان شده بود، سریع‌تر بهبود یافتند.
داستان‌های پشت بدنام‌ترین رنگ‌های جهان

داستان‌های پشت بدنام‌ترین رنگ‌های جهان

نشریه "ال پائیس" به منشاء برخی از بحث برانگیزترین رنگدانه‌ها از "وانتابلک" (یک ماده ساخته شده از نانو لوله کربنی و سیاه‌ترین ماده شناخته شده است که تنها ۰/۰۰۰۰۳۵ درصد از نور مرئی را باز می‌تاباند) تا "پنتون ۴۴۸ سی" که زشت‌ترین رنگ در جهان در نظر گرفته می‌شود نگاهی انداخته است.
آن چه حیوانات به ما می‌گویند

آیا استرس می‌تواند مانند ویروس پخش شود؟

«جیدیپ بینز» شروع به بررسی چگونگی انتقال استرس از فردی به فرد دیگر در موش‌ها کرد. او متوجه شد که یک موش هنگام استرس از غدد مقعدی خود عامل شیمیایی فِرِمون را ترشح می‌کند که سپس توسط موش مجاور استشمام می‌شود. اتصالات عصبی در موشی که بوی فرمون ترشح شده را استشمام می‌کند تغییر می‌کند و شبیه به موشی می‌شود که برای اولین بار عامل استرس‌زا را تجربه کرده است.
bato-adv