راهنمای بازار - مدیریت
توصیه‌های مهم برای مدیران تازه کار
اگر می‌‌‌خواهید کارکنان قوانین را رعایت کنند

توصیه‌های مهم برای مدیران تازه کار

بسیاری از مدیران به‌‌‌ویژه مدیران تازه‌‌‌کار و کم‌‌‌تجربه ترجیح می‌دهند کارکنان به‌‌‌ویژه کسانی که از اختیار و آزادی عمل کمتری درزمینه انجام وظایفشان برخوردارند را از فرآیند تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری کنار بگذارند و خودشان در این زمینه نقش‌‌‌آفرین باشند و درنتیجه قوانین و مقرراتی در این میان شکل می‌‌‌گیرند که در زمان اجرا به موانع جدی و بزرگی برخورد می‌کنند
تولید بدون کارخانه!

OEM‌ها، پدیده‌ای نوظهور در صنعت لوازم خانگی

OEM که مخفف کلمه Original Equipment Manufacture بوده در لغت به معنی تولیدکننده اصلی قطعات است. اما در واقع تولید OEM به نوعی استفاده از ظرفیت‌های تولیدی یک کارخانه برای تولید محصول با نام برند دیگر است. به عبارت بهتر استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با برند کمپانی دیگر را تولید به صورت OEM می‌گویند.
ابزار مدیران در عبور از بحران
دیدگاه‌های دیگران، اهرمی برای حل مشکلات آینده سازمان

ابزار مدیران در عبور از بحران

فرقی نمی‌کند که یک سازمان کوچک است یا بزرگ. نحوه مدیریت بحران است که تاثیراتش بر سازمان را تعیین می‌کند. البته تاثیرات شخصی بحران بر افراد و رهبران سازمان نیز جای خود را دارند.
پنج نشانه فرسودگی شغلی
۱۰ روش اثبات شده برای مشارکت کارمندان و کاهش فرسودگی درمحل کار

پنج نشانه فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی که به عنوان فرسودگی محیط کار نیز شناخته می‌شود زمانی اتفاق می‌افتد که منابع فیزیکی، عاطفی و ذهنی فرد مصرف شود. این بر خلاف استرس گاه رخ می‌دهد و همه زمانی که فشار و مخاطرات شغل زیاد است آن را احساس می‌کنند.
دگرگونی فرهنگ‏ سازمانی در نیسان

دگرگونی فرهنگ‏ سازمانی در نیسان

شرکت نیسان برای فرار از بحران‌های بزرگی که با آن‌ها دست به گریبان بود، به جای تمرکز بر عوامل مالی بر تغییر فرهنگی متمرکز شد و کوشید با اصلاح فرهنگ سازمانی اش که ریشه در دهه‌ها قبل داشت، خود را از بحران خارج کند.
چطور با مدیری که در دسترس نیست برخورد کنیم؟

چطور با مدیری که در دسترس نیست برخورد کنیم؟

بسیاری از مدیران فکر می‌کنند رویه شان خوب است مگر اینکه حرف دلت را بزنی و بگویی که این‌طور نیست. دلیلش تا حدی این است که مدیر‌ها معمولا کلی مسوولیت‌های دیگر دارند و حواسشان به همه‌چیز نیست.
عوامل موثر بر تیم‌سازی در سازمان

عوامل موثر بر تیم‌سازی در سازمان

رهبر سازمان برای ایجاد یک تیم موثر، نیاز به ایجاد یک محیط سازمانی دارد که در آن اعضای تیم به صورت انفرادی بتوانند روابط خود را با سایر اعضای تیم تجزیه و تحلیل کنند.
نقش مخرب «اختلال شخصیت نمایشی» در حاشیه‏‌های سازمان

نقش مخرب «اختلال شخصیت نمایشی» در حاشیه‏‌های سازمان

افرادی که در خانواده موردتوجه قرار نگرفته اند سعی می‌کنند در محیط کار این خلأ را جبران کنند. افرادی هم که بیش ازحد موردتوجه قرار گرفته اند به طور پیش فرض فکر می‌کنند که در محیط کار نیز باید در کانون توجه باشند بنابراین به هر کاری دست می‌زنند تا توجه دیگران را به خود جلب کنند.
اگر می‌خواهید شرکت‌تان دچار انقراض نشود
برای مدیران تازه‌کار؛ برای صدساله شدن باید نخست متولد شد

اگر می‌خواهید شرکت‌تان دچار انقراض نشود

رهبران شیفته تکنولوژی‌های دیجیتال در صنایع و شرکت‌های پیشرو به سرعت در حال افزایش هستند و از جدیدترین تکنولوژی‌های هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای بهبود بخشیدن به فرآیندهای کاری و برتری یافتن بر رقبا بهره می‌برند.
هنر مدیر خوب، عیب رئیس بد
توجه به کارکنان یا مشتریان؟ مساله این است!

هنر مدیر خوب، عیب رئیس بد

امروزه ما شاهد آن هستیم که شرکت‌های دارای فرهنگ سازمانی مطلوب و مبتنی بر رفاه کارکنان بیشتر از سایر شرکت‌ها موفق به جذب و نگهداشت مشتریان می‌شوند و سطوح بالاتری از کارآمدی و بهره‌وری را به ثبت می‌رسانند. با این حال پرسش مهمی در اینجا وجود دارد و آن اینکه فرهنگ درست به چه معناست؟
جنبه‌های کلیدی تاثیرگذار بر تحول کسب‌وکار چیست؟

جنبه‌های کلیدی تاثیرگذار بر تحول کسب‌وکار چیست؟

تحول دیجیتال، به ترسیم رویکردهای تجاری و موفقیت با به‌کارگیری ایده‌های شما کمک می‌کند. این کار، به ایجاد ارتباط بین واحدهای تجاری کمک می‌کند. تمرکز بر جنبه‌های ذکر شده، به تیم‌ها اجازه می‌دهد تا پیشرفت موفقیت‌آمیزی را داشته باشند.
چرا تنوع در سازمان شما مهم است؟
درس‌هایی از ۱۰ کارآفرین پیشگام فناوری مجمع جهانی اقتصاد

چرا تنوع در سازمان شما مهم است؟

تنوع نه تنها عملکرد را بهبود می‌بخشد، بلکه اصطکاک مثبت ایجاد و همفکری و انطباق را افزایش می‌دهد. با این حال پذیرفتن تنوع به اندازه گفتن آن ساده نیست.
مدیریت تنش‌های شراکت در کار

مدیریت تنش‌های شراکت در کار

زمانی که سبک مدیریت شرکا تفاوت دارد، نیاز به درک و اعتماد بیشتری است. ذهنی باز، گوشی شنوا و خودآگاهی فراوانی نیاز است تا مشکلات را حل کنند. با این نگرش، پس از یک سال توانستند دوباره از تفاوت‌های خود نقطه قوتی برای پیشبرد شرکت بسازند.
کارکنان موفق همیشه کار می‌کنند؟
پنج کاری که تیم‏‏‌های با عملکرد بالا متفاوت انجام می‌دهند

کارکنان موفق همیشه کار می‌کنند؟

بهترین تیم‌ها به این علت که همیشه کارمی کنند، موثرتر نیستند. اتفاقا برعکس آن‌ها زمان خود را برای برقراری ارتباط به روش‌های واقعی سرمایه‌گذاری می‌کنند، که باعث دوستی نزدیک‌تر و کار تیمی بهتر در آینده می‌شود.
چطور مدیران دیگر را مدیریت کنیم؟
گام به گام از مدیریت کارکنان تا رهبری سازمانی موثر

چطور مدیران دیگر را مدیریت کنیم؟

اگر یکی از مدیران، مشکلی برایش پیش بیاید و سراغم بیاید، ابتدا کمک می‌کنم مشکل را تشخیص دهد. سپس گزینه‌ها را بررسی می‌کنیم. هزینه‌ها و منفعت‌ها را. این کار‌ها را همین حالا هم انجام داده‌ام. این واکنش طبیعی من در این شرایط است که معمولا هم جواب می‌دهد.
نیاز به نیروی کار ماهرتر پس از همه‌گیری

نیاز به نیروی کار ماهرتر پس از همه‌گیری

شرکت‌ها باید افراد خود را برای آینده‌ای آماده کنند که در آن مهارت‌ها و روش‌های کار جدید و در حال تکامل وجود دارد و در آن پذیرش یادگیری مستمر کلید ارتباط در محل کار است.
استراتژی مواجهه با «استعفای بزرگ»
لزوم بازنگری در استراتژی‏‌های حفظ کارکنان

استراتژی مواجهه با «استعفای بزرگ»

افزایش ترک شغل کارکنان در آمریکا که این روز‌ها «استعفای بزرگ» نام گرفته به رکورد تازه‌ای رسیده است، به‌طوری که ۳ درصد نیروی کار آمریکا در ماه سپتامبر شغل‌های خود را ترک کردند. اما کارکنان در کشور‌های دیگر هم این روز‌ها قید‌و‌بندی ندارند.
رای مدیران به دورکاری
شیوه کار در پسا‌پاندمی تغییر خواهد کرد، اما چشم‏‌انداز آن هنوز مبهم است

رای مدیران به دورکاری

با اینکه از هر ۱۰ مدیر ۹ نفر مدل کاری ترکیبی را برای آینده تصور می‌کنند، اما تقریبا یک‌سوم آن‌ها می‌گویند برنامه مشخصی برای نحوه اجرای این مدل ندارند و سازمان‌های آن‌ها چشم انداز سطح بالایی برای هماهنگی در سطوح ارشد تیم ندارد.
چگونه از جلسات کاری بی‌اثر جلوگیری کنیم؟

چگونه از جلسات کاری بی‌اثر جلوگیری کنیم؟

اگر می‌خواهید جلسات کاری موفق‌تر و موثرتری داشته باشید باید هم خودتان از حاشیه رفتن و طرح موضوعات متفرقه خودداری کنید و هم با کسانی که اقدام به این کار می‌کنند قاطعانه برخورد کنید.
bato-adv