علم و تکنولوژی - هوش مصنوعی و رباتیک

ایلان ماسک: تراشه مغزی نورولینک آزمایش انسانی را آغاز می‌کند

ماسک گفت: دو کاربرد اول انسان که توسط دستگاه نورولینک مورد هدف قرار گرفته اند، در بازگرداندن بینایی و فعال کردن حرکت عضلات در افرادی است که نمی‌توانند این کار را انجام دهند؛ حتی اگر کسی هرگز بینایی نداشته باشد، مثل اینکه نابینا به دنیا آمده است، ما معتقدیم که می‌توانیم بینایی را بازیابی کنیم.»
اولین مدیر عامل رباتیک
مزایای و معایب اشتغال در دفتر کار در محیط متاورس

اولین مدیر عامل رباتیک

صبح دوشنبه است و شما در هنگ کنگ هستید و با رئیس جدیدتان یک ربات مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی قهوه می‌نوشید. در همین حال، شبیه ساز دیجیتال تان از طرف شما در جلسه دیگری شرکت می‌کند و کار یادداشت برداری را انجام می‌دهد یادداشت‌هایی که بعدا مرور خواهید کرد، اما شما در واقع از اتاق خواب خود در ریودوژانیرو در حال کار هستید.
ریزپهپادها: قاتلان مجهز به هوش مصنوعی

ریزپهپادها: قاتلان مجهز به هوش مصنوعی

ما در حال ورود به عصر بسیار پیش بینی شده ربات قاتل هستیم که علت اصلی آن در دسترس بودن پهپادها، ارزان قیمت بودن و موثر بودن آن است. پرسش این است که آیا می‌دانیم چه نیرویی را آزاد کرده‌ایم؟ آیا خیلی دیر شده تا این مشکل را حل کنیم؟
کنترل آیفون و آیپد از طریق ذهن!

کنترل آیفون و آیپد از طریق ذهن!

Synchron نوعی ایمپلنت مغزی است که با استفاده از عمل جراحی درون مغز بیمار کاشته شده و کمک می‌کند تا با استفاده از مغز خود آیفون یا آیپدشان را کنترل کنند.
به زودی می‌توانیم با حیوانات حرف بزنیم!
درک زبان حیوانات از طریق فناوری؛ کشفی مهم به اندازه اختراع میکروسکوپ

به زودی می‌توانیم با حیوانات حرف بزنیم!

پژوهشگران از پهپادها، هوش مصنوعی و ضبط کننده‌های دیجیتالی بری ایجاد «نسخه جانورشناسی گوگل ترنسلیت» استفاده می‌کنند.

چینی‌ها از این میوه خاص برای ساخت ربات استفاده کردند!

محققان دانشگاه فودان و دانشگاه تسینگ‌هوا دریافتند که در طول فرآیند کم‌آبی و خشک شدن این میوه‌ها، سطح آن‌ها در ابتدا به شکل یک الگوی توپ بالکی چروک می‌شود و این ساختاری کروی همانند ساختار شش‌ضلعی‌ها و پنج‌ضلعی‌هایی است که روی توپ فوتبال یافت می‌شود.
bato-adv