راهنمای بازار - خوراکی‌ها
عاقبت آموزنده مرغ طمع‌کار!
کاهش ۲۱ درصدی قیمت مرغ در یک ماه

عاقبت آموزنده مرغ طمع‌کار!

اگر قیمت مرغ در ارزان‌ترین استان یعنی خراسان رضوی را با گران‌ترین استان یعنی هرمزگان مقایسه کنیم، به اختلاف ۲۴ درصدی می‌رسیم. همچنین قیمت یک‌عدد مرغ در خراسان رضوی نسبت به تهران، ۱۱ درصد ارزان‌تر است، ولی در هرمزگان، خرید یک‌عدد مرغ کامل در مقایسه با تهران، ۱۴ درصد گران‌تر تمام می‌شود

کاهش قیمت مرغ در میادین و بازار؛ امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۱

به‌گفته رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران، قیمت این هفته مرغ در عمده‌فروشی‌ها کیلویی ۴۰ تا ۴۲هزار تومان بوده و در خرده‌فروشی‌های سطح شهر نیز هر کیلو مرغ با قیمت میانگین ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. نبود خریدار در بازار مرغ در شرایطی است که به‌طور معمول تقاضا برای مرغ، گوشت و اقلام پروتئینی در ۶ماه دوم سال افزایشی است.

کشک ۳۰درصد گران شد

میانگین قیمت هر کیلوگرم کشک مایع هم‌اکنون ۹۰هزار تومان است و قیمت در برخی برند‌ها از کیلویی ۱۰۰هزار تومان گذشته است.

قیمت میوه خشک شب یلدا میلیونی شد

قیمت میوه خشک آناناس، توت فرنگی و انبه از مرز یک میلیون تومان نیز فراتر رفته است. هم‌اکنون قیمت آناناس خشک در سایت‌های فروش اینترنتی خشکبار یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و انبه خشک یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است. قیمت یک کیلو موز خشک و نارگیل خشک حدود نیم میلیون تومان آب می‌خورد.

چرا پرتقال جنوب گران‌تر از مرکبات شمال شد؟

محمد شعبانی مدیر عامل اتحادیه باغداران مازندران با بیان اینکه در سال‌های گذشته تامسون شمال گرانتر از تامسون جنوب بود، گفت: متاسفانه عرضه مرکبات نارس و ترش شمال در سال‌های اخیر باعث شد تا بسیاری تصور کنند که مرکبات جنوب شیرین‌تر است.
تداوم دومینوی افزایش قیمت‌ها؛ پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

تداوم دومینوی افزایش قیمت‌ها؛ پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

قیمت هر شانه تخم‌مرغ طی روزهای اخیر در سطح شهر، به بالای ۱۰۰هزار تومان رسیده است. این در حالی است که تولیدکنندگان می‌گویند قیمت درب مرغداری مدت‌هاست که افزایشی نداشته و ثابت است. آنها معتقدند که اگر افزایش قیمتی صورت‌گرفته، در شبکه توزیع است. بخشی از این افزایش قیمت مربوط به هزینه حمل‌ونقل است و بخشی نیز به‌دلیل افزایش هزینه‌های جاری کسبه.
قیمت جدید مرغ واقعا چقدر است؟

قیمت جدید مرغ واقعا چقدر است؟

تولیدکنندگان مرغ، یک‌ماه پس از کسب موافقت دولت با رشد قیمت مصوب، ناچار شده‌اند محصول خود را ارزان بفروشند تا روی دستشان باد نکند
گوشت گوسفند باز هم گران شد

گوشت گوسفند باز هم گران شد

عضو هیات مدیره اتحادیه فروشندگان گوشت گاوی در پاسخ به این پرسش که آیا اقدامات شرکت پشتیبانی امور دام برای حمایت از مصرف پروتئین خانوارها را موثر می‌دانید؟ گفت: شرکت پشتیبانی امور دام اقدامات موثری برای کاهشی نشدن مصرف انجام داده است و در آینده خبرهای خوبی از این شرکت خواهیم شنید.
تاوان گران مرغ ارزان

تاوان گران مرغ ارزان

حال مساله قیمت‌های بالاتر از قیمت مصوب، برعکس شده و شاهد توزیع مرغ با قیمتی پایین‌تر از قیمت مصوب هستیم. اسدالله‌نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران در یک گفت‌‌‌‌‌وگوی تلویزیونی در این‌باره گفت: قیمت مرغ بسیار پایین آمده و حتی محصولات بین ۷ تا ۱۰‌هزار‌تومان از نرخ مصوب نیز پایین‌تر در سطح بازار عرضه می‌شوند.

حداکثر قیمت تخم‌مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۷۲ تا ۷۳ هزارتومان است که براین اساس هر شانه تخم‌مرغ فله حداکثر ۹۰ هزار تومان باید به مصرف کننده عرضه شود.
قیمت گوشت در بازار چقدر است؟

قیمت گوشت در بازار چقدر است؟

قیمت بسته یک کیلویی گوشت سردست گوسفندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به ۲۶۰ هزار رسیده است؛ معادل رشد ۲۰ درصدی ظرف دوماه
bato-adv